Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Itálie Zájezd č. 104

Perly jižní Itálie, Neapolský záliv II

Perly jižní Itálie, Neapolský záliv II
další fotografie »

Mírně pozměněný program dnes již klasického zájezdu vás v rámci svých výletů zavede na nádherné jižní pobřeží Sorrentského poloostrova, do oblasti pohádkového městečka Amalfi. Velkým zážitkem je samotná plavba lodí ze Salerna. Milovníci antiky jistě ocení návštěvu jednoho z nejzachovalejších archeologických areálů - Paestum. Ubytování v hotelu s polopenzí jistě přispěje k příjemnému pocitu z tohoto pobytově-poznávacího zájezdu.


Program zájezdu

1. den (čt): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
2. den (pá): ŘÍM (UNESCO) – antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna, Vatikán jako sídlo hlavy katolické církve, monumentální chrám sv. Petra a obří náměstí aj.
3. den (so): Pobyt u moře.
4. den (ne): Klášter MONTECASSINO – nejstarší benediktýnský klášter, který byl vybombardován za 2. sv. války a následně kompletně zrekonstruován do původní podoby, honosná výzdoba, krásné výhledy do okolí. Zámek CASERTA (UNESCO) – zámek, který má nádherné zahrady s fontánami připomínajícími Versailles.
5. den (po): POMPEJE (UNESCO) – unikátně dochované antické město zasypané při výbuchu Vesuvu v r. 79 n.l. VESUV – sopka s rozhledy na Neapolský záliv. Nebude-li obnoven přístup na Vesuv pro autobusy, bude místo Vesuvu zařazena prohlídka POZZUOLI – postvulkanická činnost projevující se v solfatarách.
6. den (út): Jedinečný archeologický areál PAESTUM, kde se nachází velmi dobře dochované řecké chrámy staré 2 500 let. Odpoledne pobyt u moře.
7. den (st): Pobyt u moře nebo pro zájemce fakultativní výlet POBŘEŽÍ AMALFI, které je právem považováno za jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších na světě (UNESCO). Ze Salerna plavba lodí s nádhernými výhledy na rozeklané pobřeží do městečka AMALFI - procházka po Amalfi, kde najdete mnoho zajímavých památek, např. katedrálu sv. Ondřeje aj. SALERNO s krásným románským dómem a nad městem se tyčícím hradem, přístavní promenáda lemovaná palmami, středověké palácové stavby.
8. den (čt): Trajekt na ostrov Capri (lodě se platí na místě). CAPRI - jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře, možnost okružní plavby kolem ostrova, návštěva městeček Capri a Anacapri, Villy San Michele, možnost prohlídky Modré jeskyně. Večer odjezd do Čech.
9. den (pá): Příjezd do ČR.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
104-01 7.6 - 15.6.2018 13 790 Odjezd též z Plzně. termín zrušen

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 6x ubytování v hotelu***/**** (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
  • 6x polopenzi

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 320 Kč)
  • fakultativní výlet 7.den (na pobřeží Amalfi, loď se platí až na místě) (příplatek: 290 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 2600 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist