Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Porýním za vínem, hrady a romantikou

Porýním za vínem, hrady a romantikou
další fotografie »

Nechte se při lehké cyklistice očarovat jedním z nejromantičtějších historických regionů Evropy - v údolí středního Rýna (UNESCO) s mýty Loreley a Nibelungů a středověkými vinařskými městečky. Ochutnejte proslulé víno v hrázděných restauracích pod mocnými hrady a zámky v krajině, kam básníci a myslitelé vždy jezdili za inspirací.

Organizátorem zájezdu je CK Nomád


Program zájezdu

1. den: Busem do Mohuče s velkolepou katedrálou a starým městem. Na kole kolem hradu Klopp a legendární Myší věže v Bingen, ochutnávka vína.
2. den: Nejkrásnějším úsekem Porýní (UNESCO). Zříceniny, zámky a hrady loupeživých rytířů Reichenstein, Sooneck a další.
3. den: Středověká atmosféra historického Bacharachu (UNESCO). Na kole pod hrady Stahleck a Gutenfels a přes opevněné město věží a vína Oberwesel. Bájné Loreley s vílou, která v nejužším místě Rýna zpívala lodníkům. Idylické St. Goar s hrady Katz a Rheinfels na skále. Boppard se zachovalým římským opevněním. Pod hrady Marksburg (UNESCO) a Stolzenfels do Koblenz s kostely, historickými domy a s impozantní pevností Ehrenbreitstein u přítoku Mosely. Deutsches Eck s monumentální jezdeckou sochou.
4. den: Na kole kolem zámků v Engers a Neuwied. Kulatá věž je dominantou středověkého Andernachu s mohutnou bránou Rheintor, hradbami a unikátním největším studenovodním gejzírem. Hrad Rheineck u lázeňského Bad Breisigu s hrázděnými domy. Možnost výletu na kole k sopečnému jezeru Laacher See.
5. den: „Zlatou Mílí“ naší cyklotrasy se zámkem Arenfels a s hrady Dattenberg a Ocknefels. Mezi vinicemi k ústí divoké řeky Ahr nebo do Remagenu se slavným mostem (známým z filmu) a na kole až do Bonnu: Beethovenův rodný dům a další, poslední ochutnávka Rýnského vína.
6. den: Možnost výletu na kole romantickým údolím pod zříceninou a bájnou skálou Drachenfels, kde hrdina eposu o Nibelunzích zabil draka. Pohádkový zámeček Drachenburg. Busem zpět do ČR.

Tento zájezd již nenabízíme.

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • přeprava kol
  • 3x ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu se snídaní
  • průvodce
  • zdravotní připojištění
  • informační materiály

Cena nezahrnuje

  • Obtížnost: 1, doporučujeme cross
  • Délka tras: autobusem 2000 km, na kole 0-270 km
  • Odjezdy: Brno, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Praha, Plzeň
systém Open Travel Network
TOPlist