Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Zámky a hanzovní města severního Německa, ostrov Rujána a pohoří Harz

Zámky a hanzovní města severního Německa, ostrov Rujána a pohoří Harz
další fotografie »

Hanza byl svazek obchodních měst v severní Evropě, která provozovala dálkový obchod. Díky tomu byla vždy hanzovní města velmi bohatá, což se odráželo na jejich výstavnosti. Pro tato města byly charakteristickým stavebním materiálem červené cihly. Nabízíme Vám návštěvu nejkrásnějších z nich, jejichž cenná historická jádra byla zapsána do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.


Program zájezdu

1. den (st): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den (čt): Brzo ráno příjezd na OSTROV RUJÁNA , nejkrásnější a nejrozmanitější ostrov Německa. Křídové útesy, písečné pláže, kopcovité vnitrozemí. Severní mys Arkona, návštěva NP JASMUND – lehká pěší turistika, křídové útesy KÖNIGSTUHL, STUBBENKAMMER – 117m, překrásné vyhlídky. Prohlídka historického centra jednoho z nejpozoruhodnějších hanzovních měst, města STRALSUND. Ve městě se dochovalo přes 800 starých architektonicky zajímavých budov; cihlová gotická radnice, štítové domy, kostel Panny Marie aj. Zastávka ve významném městě ROSTOCK . Promenáda s domy ze 17.století, kostel Panny Marie se zajímavým orlojem, radnice s barokním průčelím.
3. den (pá): Dopoledne prohlídka města GÜSTROW se zámkem, v jehož architektuře se snoubí německé, italské i nizozemské prvky. SCHWERIN – město s malebnou polohou mezi jezery, pohádkovým ostrovním zámkem a jedinečně zachovalým historickým jádrem, jehož starobylé budovy přečkaly 2. svět. válku bez újmy. Schwerinu se též přezdívá „Florencie severu“, poněvadž se v minulosti stal Mekkou umělců. Podvečerní zastávka ve městě WISMAR (UNESCO) - bohaté bývalé hanzovní město, rozlehlé náměstí s měšťanskými domy různých stylů, unikátní kašna, kostel sv. Mikuláše s nejvyšší cihlovou věží v Německu, malebný starý hanzovní přístav.
4. den (so): LÜBECK (UNESCO) – jedno z nejvýznamnějších měst Hanzy, výjimečně zachovalé historické centrum, slavná Holštýnská brána, gotické chrámy, romantická zákoutí. Město veletrhů HANNOVER – monumentální Nová radnice, jedny z nejkrásnějších barokních zahrad v Evropě - Grosse Garten.
5. den (ne): Přejezd do malebné oblasti národního parku pohoří HARZ s výhledy na nejvyšší horu BROCKEN (1141 m). GOSLAR (UNESCO) – říšské město úzce spolupracující s Hanzou v podhůří Harzu, císařská falc, hrázděné domy. QUEDLINBURG (UNESCO) – romantické město se zámkem a románským klášterem na kopci, malebné úzké uličky s rozmanitými, často umně zdobenými hrázděnými domy. Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

Propozice k zájezdu

Tento zájezd již nenabízíme.

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 3x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 150 Kč)
  • 3x snídaně (příplatek: 600 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist