Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Švýcarsko pro seniory - Wallis s kartou

Švýcarsko pro seniory - Wallis s kartou
další fotografie »

- místní lanovky a busy v ceně

Lehká pěší turistika v nádherné oblasti pod „čtyřtisícovkami“ Walliských Alp Vás zavede do středisek Saas Grund, Saas Fee a okolí, kde projdete řadu krásných údolí, panoramatických cest, vyjedete lanovkami k úžasným výhledům a dotknete se i ledovců. V ceně zájezdu je pobytová karta, se kterou budete mít lanovky a místní busy zdarma.


Program zájezdu

1. den: Odjezd ve večerních hodinách z Prahy.
2. den: LUCERN - jedno z nejkrásnějších švýcarských měst. Na cestě do Walliských Alp se zastavíme ještě v nejznámější výrobně sušenek (značka Kambly) spojené s ochutnávkou mnoha druhů. Pokračování cesty k Ženevskému jezeru, zastávka v MONTREUX, procházka po promenádě.
3. den: Výjezd lanovkou na HOCHSAAS do výšky 3.100 m, krátká naučná stezka kolem vrcholu s výkladem o švýcarských čtyřtisícovkách. Zpět lanovkou na KREUZBODEN a vycházka alpskou květinovou cestou přes Almagelleralp do SAAS ALMAGELL.
4. den: Odjezd místním busem do Saas Fee, výjezd lanovkou na FELSKINN do výše 3.000m, vycházka k ledovci. Zájemci mají možnost vyjet tzv. alpským metrem až do výše 3.500 m na MITTELALLALIN, kde se nachází otáčivá restaurace s úžasnými rozhledy až k Bernským Alpám a také největší ledovcová jeskyně na světě. Výjezd lanovkou na PLATTJEN s dalšími výhledy. Ze Saas Fee návrat do Saas Grund buď pěšky malebnou tzv. Kapličkovou cestou nebo busem.
5. den: Dopoledne odjezd místním busem k přehradě MATTMARK do výše 2.200 m, která má nejvyšší sypanou hráz na světě. Možnost návštěvy informačního centra s malou výstavou s technickými informacemi. Vycházka kolem přehrady, případně až do sedla nad přehradou. Cesta zpět do Saas Almagell a Saas Grund pěšky nebo místním busem.
6. den: Výlet do ZERMATTU. Z Täsche vláčkem do Zermattu. Podzemní lanovkou výjezd na SUNEGGU, odtud vycházka kolem jezer Leisee, Grinjisee, příp. i Stelisee a přes Findeln zpět do Zermattu. Vláčkem do Täsche zpět k našemu autobusu a návrat do Saas Grund. Ostatní, kteří nepojedou do Zermattu, mohou udělat další výlet v Saas Fee. Výjezd lanovkou na HANNIG a přes MÄLLIG (2.700 m) pěšky do Saas Grundu.
7. den: Výjezd lanovkou na HANNIG, odtud vede panoramatická vycházka s výhledy na ledovce s naučnými tabulemi s výkladem o přírodě. Odpoledne odjezd údolím Rhony a přes průsmyk FURKA (možnost navštívit ledovcovou jeskyni) do Andermattu. Pokračování cesty přes Oberalpass do údolí Předního Rýna a dále k Bodamskému jezeru a přes Německo do ČR.
8. den: Příjezd do Prahy ráno.

Propozice k zájezdu

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v penzionu s bazénem
  • 5x polopenze (česká kuchyně)
  • pobytovou kartu na místní lanovky a busy dle programu

Cena nezahrnuje

  • vláčky a lanovky v Zermattu

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
  • 5x balíček na oběd (příplatek: 350 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 1250 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist