Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Francie Zájezd č. 272

Bordeaux a Akvitánie

Bordeaux a Akvitánie
další fotografie »

Tento poněkud turisty opomíjený kraj nabízí nejen nekonečné pláže Atlantiku a největší písečnou dunu Evropy Pyla, ale i zelené vnitrozemí. Románské a gotické kostely a katedrály (UNESCO), La Rochelle, město tří mušketýrů i historické Poitiers či Bordeaux. Ale hlavně to nejznámější - lahodné odrůdy a známé značky proslulého vína a koňaku. A pro milovníky moderní techniky tu je návštěva parku filmových projekcí Futuroscope.


Program zájezdu

1. den (so): Odjezd z Prahy v poledních hodinách.
2. den (ne): LA ROCHELLE, vzpomínka na Tři mušketýry a kardinála Richelieu, pevnost hugenotů, věž sv. Mikulᬚe, opevněný přístav s majákem, světoznámé akvárium, odpočinek u moře a koupání nebo fakult.lodí kolem pevnosti Boyard k ostrovu Aix, pevnost, koupání.
3. den (po): Ostrov ÎLE-DE-RÉ, ostrov bílých domků a zelených okenic, 3 km dlouhý slavný most, romantika přístavu ST.-MARTIN, Vaubanova pevnost (UNESCO), maják a koupání na kouzelných plážích Atlantiku, SAINTES, řím¬ské vykopávky, amfiteátr, Germanikův oblouk, opatství Abbaye aux Dames, fakultativně ochutnávka vína a místních gastronomických specialit kraje.
4. den (út): Výlet ve znamení koňaku: ANGOULÉME, město na vápencovém ostrohu nad řekou Charente, cesta po hradbách, katedrála St-Pierre, COGNAC, ochutnávka koňaku a muzeum, ubytování v Bordeaux, indiv. večerní procházka a fakultativně večeře.
5. den (st): Arcachonský záliv s barevnými domky, muzeum ústřic, cesta přírodním parkem Landeský les, turistika na nejvyšší duně Evropy PYLA (Dune du Pilat), nádherné koupání pod dunou, ARCACHON, lázeňské centrum, možnost večeře – rybí speciality. Pozdější návrat.
6. den (čt): Fakultativně celodenní výlet ve znamení vína kraje Bordeaux, oblastí vinic k řece Garonně, SAINT-ÉMILION (UNESCO), kouzelné vinařské město se skalním kostelem, ochutnávka místních vín dále SAUTERNE (centrum nejslavnějších dezertních vín světa) a nebo variantně celodenní odpočinek u Atlantiku (fakultativně vlakem do Arcachonu na nejkrásnější pláže Atlantiku), večeře za příplatek.
7. den (pá): BORDEAUX, historické město (UNESCO), paláce, katedrála, návštěva Muzea vína. Tajemství kraje vína Médoc, výlet do zálivu k ústí řeky Gironde (soutok Garonny a Dordogne), vinná cesta s výhledy na slavná Chateaux a exkurze v chateau St.JULIAN, PAULLAC a MARGAUX.
8. den (so): ST.-SAVIN, opatský kostel se souborem románských fresek (UNESCO), POITIERS, raně středověké památky, zvonice, justiční palác, chrám Notre-Dame-la-Grande s nejhezčím románským průčelím ve Francii, kostel St-Hilaire, odpoledne kouzlo ulic starého města a návštěva muzeí nebo Futuroscope (20-42 Euro), park filmových projekcí a nejmodernější audiovizuální techniky: Kinémax s největší projekční plochou v Evropě (600 m2), stavby – skvosty moderní architektury, filmy většinou s přírodní nebo dokumentární tématikou, laserové a vodní show na závěr; odjezd pozdě večer, transfer přes SRN.
9. den (ne): Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Propozice k zájezdu

Tento zájezd již nenabízíme.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 6x nocleh v hotelu (2lůžkové pokoje)
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 270 Kč)
 • 6x snídaně (příplatek: 990 Kč)
 • 1x večeře (příplatek: 600 Kč)
 • fakultativní výlet 6. den (příplatek: 580 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 3800 Kč)
 • 3x hotel*** v Bordeaux místo hotelu** (příplatek: 1900 Kč)
 • možnost letecké dopravy - info v CK
systém Open Travel Network
TOPlist