Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Francie Zájezd č. 466

Bordeaux a Akvitánie letecky

Bordeaux a Akvitánie letecky
další fotografie »

Poznávací zájezd s koupáním na nejkrásnějších plážích Atlantiku a za památkami, gastronomií a vínem. Tento poněkud turisty opomíjený kraj nabízí nejen nekonečné pláže Atlantiku a největší písečnou dunu Evropy Pyla, ale i zelené vnitrozemí, románské a gotické kostely a katedrály, četné památky UNESCO, město tří mušketýrů La Rochelle i historické Poitiers či Bordeaux. Ale hlavně to nejznámější – lahodné odrůdy a známé značky proslulého vína a koňaku, mořské plody a čerstvé ryby. A pro milovníky moderní techniky a architektury tu je návštěva parku filmových projekcí Futuroscope.


Program zájezdu

1. den (pá): Let Praha – Akvitánie , transfer na hotel, nocleh.
2. den (so): Ráno vlakem do La Rochelle, spojení s autobusovou variantou. Další program dle času příjezdu. LA ROCHELLE, kouzelné přímořské letovisko, vzpomínka na Tři mušketýry a kardinála Richelieu, pevnost hugenotů, věž sv. Mikuláše, paláce ze 17. st., opevněný přístav s majákem, odpočinek u moře a koupání nebo fakult. lodí kolem pevnosti Boyard na ostrov Aix, pevnost, koupání v moři.
3. den (ne): OSTROV ÎLE-DE-RÉ, ostrov rybářů a bílých domků, 3 km dlouhý slavný most, romantika přístavu ST. MARTIN, Vaubanova pevnost (UNESCO), maják a koupání na plážích Atlantiku. SAINTES (UNESCO), starověké vykopávky, amfiteátr, Germanikův oblouk, románské opatství Abbaye aux Dames. Fakult. ochutnávka vína a místních gastronomických specialit.
4. den (po): Výlet ve znamení koňaku: ANGOULÊME, město na vápencovém ostrohu nad řekou Charente, cesta po hradbách a krásné výhledy, katedrála St-Pierre. COGNAC, ochutnávka koňaku a exkurze s muzeem. Nocleh v centru BORDEAUX (UNESCO), večerní procházka městem, brány, paláce, živá náměstí a možnost večeře.
5. den (út): Ráj pobřeží Atlantiku, ARCACHONSKÝ ZÁLIV s barevnými domky, Muzeum ústřic a možnost ochutnávky čerstvých ústřic od pěstitele. Turistika na nejvyšší duně Evropy Pyla (DUNE DU PILAT), koupání pod dunou nebo procházka stezkou v piniovém lese. městečko ARCACHON, lázeňské centrum, moře před západem slunka, koupání nebo možnost večeře (rybí speciality a plody moře), pozdější návrat do hotelu.
6. den (st): Fakult. celodenní výlet ve znamení vína kraje Bordeaux : oblastí vinic, SAINT-ÉMILION (UNESCO), Mekka milovníků červeného vína, vinice, ochutnávka místních vín s průvodcem. SAUTERNE (centrum nejslavnějších dezertních vín světa). Nebo celodenní koupání a odpočinek u Atlantiku. Po návratu společná večeře za příplatek.
7. den (čt): BORDEAUX , historické město (UNESCO), katedrála, návštěva Muzea vína s průvodcem, tajemství kraje vína Médoc, výlet do zálivu kolem ústí řeky Gironde (soutok Garonny a Dordogne), vinná cesta s výhledy na slavná châteaux a exkurze v château ST. JULIAN, PAULLAC a MARGAUX, možnost nákupu jedinečných vín, sýrů a specialit. Návrat na hotel.
8. den (pá): Brzy ráno transfer na letiště a odlet do Prahy.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
466-01 19.7 - 26.7.2019 25 590,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Bordeaux a zpět
 • příruční zavazadlo do 10 kg
 • transfer z/na letiště
 • vlak do La Rochelle
 • 7x ubytování v hotelu
 • 6x snídaně
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
 • 6x snídaně (příplatek: 990 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 4500 Kč)
 • zavazadlo k odbavení do 20 kg (příplatek: 2480 Kč)
 • 1x večeře (příplatek: 600 Kč)
 • fakult. výlet 6. den (od 15 os.) (příplatek: 580 Kč)
 • připojištění rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: 200 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist