Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 26.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
fax: 241 432 027

Švýcarsko - Wallis II.

Švýcarsko - Wallis II.
další fotografie »

Krásu a půvab švýcarských Alp poznáte na zájezdu, který vás provede mimo jiné medvědí stezkou, alpskou květinovou stezkou a starou obchodní cestou Stockalperů.


Program zájezdu

1. den (pá): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den (so): Dopoledne příjezd do Švýcarska. Zastávka ve městečku AIGLE- centru vinařské oblasti Chablis, návštěva středověkého hradu s muzeem vinařství. Odpoledne příjezd do Saaského údolí, ubytování.
3. den (ne): ZERMATT – jedno z nejznámějších středisek švýcarských Alp. Autobusem do Täsche a vláčkem do Zermattu. Odtud pojedeme lanovkou na SCHWARZSEE do blízkosti Matterhornu. Zdatnější turisté mohou vystoupat až k chatě HÖRNLIHÜTTE, která je nástupním místem horolezců na Matterhorn. Ostatní půjdou vycházkou přes Staffel a Furi zpět do Zermattu. Doba chůze cca 3 hod.
4. den (po): Dopoledne výjezd lanovkou na HOCHSAAS 3100 m n.m., naučná stezka s výkladem o švýcarských čtyřtisícovkách. Poté sjezd lanovkou na KREUZBODEN a pokračování pěšky tzv. alpskou květinovou cestou přes Almagelleralp do Saas Almagell a návrat do Saas Grund místním busem. Cca 3 hod chůze. Pro méně zdatné možno sjet z Kreuzboden lanovkou přímo do Saas Grund. Pro zájemce možnost účasti na oslavách státního svátku Švýcarska, alegorický průvod, hudba aj.
5. den (út): K nejvyšší přehradní hrázi v Evropě. Autobusem do údolí VAL D’HÉRÉMENCE, k přehradě GRANDE DIXENCE a přehradnímu jezeru DIX. Přehradní hráz je vysoká 289 m a vede na ni lanovka. Od hráze začíná 4-hodinový okružní výlet nad přehradou s krásnými výhledy na jezero i okolní hory a možnou zastávkou na chatě PRAFLEURI k občerstvení. Na závěr výletu je možno si prohlédnout malé muzeum věnované přehradě a výrobě el. energie. K večeru návrat autobusem. 5 hod chůze.
6. den (st): LÖTSCHENTAL - jedno z nejkrásnějších údolí ve Wallisu s úchvatnými výhledy na ledovce v okolí Bietschhornu, oblasti, která byla zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO. Autobusem do vesničky WILER, lanovkou na LAUCHERNALP, dál pěší vyhlídková cesta na FAFLERALP (cca 3 hod. chůze), kde bude čekat autobus. Zájemci si mohou ještě prodloužit vycházku k jezeru GRUNDSEE a na GUGGIALP (cca 2 – 3 hod. navíc).
7. den (čt): Odjezd do nádherného prázdninového údolí VAL D´ANNIVIERS pod vrcholy tzv. císařské koruny. Cestou rázovité vesničky ZINAL. Výjezd lanovkou na Sorrebois do výšky 2438 m n.m., odkud se vydáme na hezkou túru přes horské louky a les do MOTTEC. Doba chůze cca 3,5 hod. Pro méně zdatné možno od horní stanice lanovky dojít zpět do Zinal případně sjet lanovkou.
8. den (pá): Po snídani a naložení zavazadel pěší výlet do SAAS FEE - perly Alp. V Saas Fee výjezd lanovkou na HANNIG a okružní panoramatická vycházka s výhledy na ledovce. Cesta je lemována naučnými tabulemi s výkladem o přírodě. Dále možno vyjet na Felskinn a tzv. alpským metrem až do výše 3500 m n.m. Návrat do SAAS GRUND tzv. Kapličkovou cestou. V podvečer odjezd.
9. den (so): Příjezd do Prahy ráno.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
315-01 28.7 - 5.8.2017 12 590,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

 

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem
  • průvodce
  • 6x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v penzionu s bazénem
  • 6x polopenzi (česká kuchyně)

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 270 Kč)
  • 6x balíček na oběd (příplatek: 390 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist