Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 26.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Irsko Zájezd č. 351

Nejkrásnější místa Irska pěšky

Nejkrásnější místa Irska pěšky
další fotografie »

Irsko je v současné době na vzestupu a je jednou z nejatraktivnějších zemí pro strávení dovolené. Naše zkušenosti z poznávacích zájezdů a pěších tras nás inspirovaly k této nabídce, která má ambici tvrdit, že uvidíte mnohem více, útrapy z cestování budou mnohem menší a v konečném součtu budete mít o navštívené zemi ucelenější obrázek. Během našeho putování navštívíme Severní Irsko a Irskou republiku. Projdeme se po severním pobřeží, uvidíme slavný Giant‘s Causeway - Obrův chodník, Cliffs of Moher, nádherné útesy na západě, jedinečnou krasovou oblast Burren. Půjdeme po stolové hoře Ben Bulben, po pěšinách v národním parku Wicklow Mountains, vystoupáme na poutní horu Croagh Patrick. Naší snahou je maximum času strávit ve volné přírodě. Uvidíme řadu historických památek. Též si prohlédneme hlavní město Irské republiky Dublin. Cestou přes Británii se projdeme v překrásném přírodním parku Snowdonia ve Walesu a v metropoli Londýně.


Program zájezdu

1. den (po): Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční přesun do Francie.
2. den (út): Kolem poledne příjezd do CHERBOURGU (dle časových možností krátká prohlídka), večerním trajektem do Irska, nocleh v kajutách.
3. den (st): Přejezd podél pobřeží k severu, výšlap na vyhlídkovou horu GREAT SUGAR LOAF, křemencový kužel, který je výrazným symbolem dublinského regionu. Přejezd na nocleh.
4. den (čt): Cesta na sever. První pěší túra po překrásném pobřeží severního Irska. Vyjdeme z CARRICK-A-REDE po provazovém mostě. Podél útesů s dramatickými sceneriemi dojdeme k světoznámému GIANT´S CAUSEWAY, Obrovu chodníku. Procházka po krásném pobřeží po Portballintrea Village. Přejezd k DUNLUCE CASTLE. Variantní trasy 12 a 24 km dle chuti a sil. Ubytování.
5. den (pá): Odjezd do Irské republiky. Návštěva města LONDONDERRY, přejezd přes DONEGAL. Turistika v NP GLENVEAGH, odjezd do místa ubytování.
6. den (so): Prohlídka keltského kříže na hřbitově v DRUMCLIFF, místě posledního odpočinku W.B.Yeatse. Pěší trasa po dominantní stolové hoře BEN BULBIN s dalekými výhledy, vrchol 527 m.n.m, trasa 18 km. Prohlídka jednoho z nejvýznamnějších irských prehistorických pohřebišť v CAROWMORE (kamenné kruhy, dolmeny, hrobky). Návrat do místa ubytování.
7. den (ne): Přejezd k Westportu. Výstup na svatou horu Irska CROAGH PATRICK (stoupáme od hladiny moře, vrchol 764 m n.m., trasa 5 km). Za dobrého počasí krásné výhledy na WESTPORT BAY. Alternativně procházka v parcích Wesport House. Přejezd přes přírodní park CONNEMARA NATIONAL PARK, zastávka v Kylemore Abbey. Ubytování.
8. den (po): Přejezd na pobřeží k nádherné vyhlídce z 205 m vysokých útesů CLIFFS OF MOHER. Túra po značené Burren Way jedinečnou krasovou oblastí BURREN z BALLYVAUGHAN VALLEY až k BALLYNALACKAN CASTLE. (20 km s malým stoupáním). Přejezd do místa ubytování.
9. den (út): Odjezd na východ, zastávka v Tullamore, procházka kolem jezer v národním parku WICKLOW MOUNTAINS (varianty 16 a 6 km). Východištěm je GLENDALOUGH, jedno z nejdůležitějších raně křesťanských míst v Irsku. Je spojeno se jménem svatého Kevina. Procházka vede od návštěvnického centra k dolnímu a hornímu jezeru přes Giants´s Cut a hřbitůvek s kostelíky, válcovou věží a keltskými kříži. Túra vede po hřebeni nad horním jezerem. Ubytování.
10. den (st): Odjezd do centra DUBLINU. Prohlídka hlavního města Irska. Možná návštěva muzea světoznámého pivovaru Guiness nebo Jameson Distilerry, pro zájemce prohlídka TRINITY COLLEGE, v které jsou uloženy staré manuskripty (Book of Kells). Procházka čtvrtí Temple Bar, individuální volno. Noční trajekt do Walesu. Cca čtyřhodinový noční odpočinek na lodi.
11. den (čt): Přejezd do LONDÝNA. Odpočinek a individuální program. Večer odjezd trajektem do Calais, noční přejezd přes Německo do ČR.
12. den (pá): Příjezd v odpoledních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
351-01 7.8 - 18.8.2017 22 990 Odjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Plzně. náhradník »
vyprodáno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna
 • dopravu autobusem
 • trajekt z Francie do Irska
 • trajekt z Irska
 • trajekt (Eurotunel) z Anglie
 • 7x nocleh ve 2lůžkových pokojích v hotelu
 • 7x snídani
 • 1x nocleh ve 4 lůžkové kajutě na trajektu
 • vedoucí zájezdu

Fakultativně

 • 6x večeře v hotelu (příplatek: 3600 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist