Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 26.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Francie Zájezd č. 268

Památky a přírodní parky Provence

Památky a přírodní parky Provence
další fotografie »

Přírodní parky Luberon a Camargue. Slunce, jas a tradice, stopy van Gogha, Cézanna i Gauguina. Plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, kouzlo přístavního města Marseille, papežského Avignonu a římského Arles.


Program zájezdu

1. den (so): Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den (ne): Oblast Provence : ORANGE (UNESCO), římský vítězný oblouk, AVIGNON (UNESCO), svědek papežské slávy středověku, Papežský palác, katedrála, most St-Benézet. Fakultativně lodí po Rhoně, výhledy na Villeneuve les Avignon a na Eiffelův most.
3. den (po): PŘÍRODNÍ PARK LUBÉRON s cedrovými lesy, cesta s vyhlídkami. Kamenné městečko BONNIEUX, červené městečko ROUSSILLON, turistika barevnými bauxitovými skalami. FONTAINE-DE-VAUCLUSE (kde snil Petrarca o Lauře), největší vyvěračka v Evropě, továrna na ruční papír. Fakultativně ochutnávka vína ve vinařské oblasti Lacoste s možností nákupu. Pozdní návrat.
4. den (út): Kamenná vesnice BORRIES, pohoří ALPILLES s olivovými háji, ST-RÉMY-DE-PROVENCE (město Nostradama), římské GLANUM nebo "Goghův klášter"se zahradami, město řemesel LES-BAUX-DE-PROVENCE. Fakult. večeře v centru Avignonu.
5. den (st): Van Goghovo město ARLES, aréna, antická nekropole, klášter St-Trophime, Goghova nemocnice, cryptoporticus, románský klášter Abbaye de Montmajour, římský most PONT DU GARD (UNESCO) a lehká turistika v kaňonu řeky Gardon, koupání. Podvečerní pevnost TARASCON. Večerní Arles.
6. den (čt): Přírodní park CAMARGUE s bílými koňmi a plameňáky, ornitologický park, poutní město STES-MARIES-DE-LA-MER s katedrálou, koupání v moři a ochutnávka místních vín.
7. den (pá): CASSIS - oblíbené výletní místo Marseillanů. CALANQUES - koupání, turistika po útesech nebo lodí podél pobřeží a fjordů. AIX-EN-PROVENCE, město Paula Cézanna, katedrála, klášter, Cours Mirabeau, individuálně Cézannův ateliér a zahrada.
8. den (so): MARSEILLE - starý přístav, pevnosti, katedrála a chrám Notre-Dame-de-la-Garde, bazilika St. Victor, fakult. výlet lodí kolem ostrova hraběte Monte Christa IF a na FRIOULSKÉ OSTROVY s koupáním. Fakultativně večeře v rybí restauraci. Pozdě večer odjezd.
9. den (ne): Návrat do Prahy odpoledne.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín P2 Poznámka Volná místa
268-01 22.7 - 30.7.2017 12 290 Odjezd též z Pardubic, Hradce Králové (od 4 osob) a Plzně. náhradník »
vyprodáno

Vysvětlivky

  • P2: 2-lužkový pokoj

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 6x ubytování v hotelu
  • průvodce

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 270 Kč)
  • 6x snídaně (příplatek: 990 Kč)
  • 1x večeře (Avignon) (příplatek: 600 Kč)
  • 1x večeře (Marseille) (příplatek: 650 Kč)
  • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 4200 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist