Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 26.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Gruzie Zájezd č. 291

Gruzie - za zlatým rounem do bájné Kolchidy

Gruzie - za zlatým rounem do bájné Kolchidy
další fotografie »


Program zájezdu

1. den (st): Odlet z Prahy. Přílet do TBILISI a přesun na ubytování.
2. den (čt): Prohlídka TBILISI. Návštěvu začneme na levém břehu řeky Kury: katedrálou SAMEBA (sv. Trojice) a chrámem METECHI. Pak se přesuneme na pevnost NARIKALA s panoramatickou vyhlídkou na město, projdeme si hlavní památky Starého města (mešitu, hamám, arménský kostel sv. Jiří, katedrálu Sioni) a Rustaveliho třídu.
3. den (pá): Po snídani si prohlédneme hlavní památky ve městě MCCHETA (UNESCO): kostelík DŽVARI s magickými výhledy na město a soutok řek, katedrálu SVETICCHOVELI a chrám SAMTAVRO a v blízké soutěsce navštívíme skalní klášter ŠVIO-MGHVIME. Pak přejedeme do GORI na prohlídku rodného domku diktátora Stalina a pevnosti GORIS-CICHE. Za městem se zastavíme u starověkého jeskynního města UPLISCICHE a kláštera ATENI SIONI. Cestou na nocleh se ještě pokocháme unikátním freskovým cyklem v UBISI. Nocleh v Kutaisi.
4. den (so): Dopoledne se vydáme údolím řeky INGURI vzhůru do SVANETIE (UNESCO) do lůna VYSOKÉHO KAVKAZU. Po příjezdu do vysokohorského střediska MESTIE se projdeme po městě a navštívíme místní muzeum či některou z obranných věží. Bude-li možnost, vyjedeme lanovkou na panoramatickou vyhlídku nad městem. Nocovat budeme v centru MESTIE.
5. den (ne): V ranních hodinách opustíme Horní Svanetii a vrátíme se zpět do oblasti MINGRELIE. Nejprve se zastavíme u neogotického zámku ve městě ZUGDIDI a pak se přemístíme do subtropického kraje GURIE s rozsáhlými čajovými plantážemi. Nocleh v Batumi.
6. den (po): Ráno navštívíme GONIO s hradbami antického města APSAROS s údajným hrobem apoštola Matěje. Poté si prohlédneme nejvýznamnější památky BATUMI, hlavního města ADŽÁRIE. Po koupání v moři přejedeme do KUTAISI, kde si prohlédneme slavnou katedrálu BAGRATI (UNESCO) a nedaleké kláštery MOCAMETA a GELATI (UNESCO). Dva noclehy strávíme v Bakuriani.
7. den (út): Ráno si v lázeňském městečku BORDŽOMI prohlédneme rozsáhlý park s fontánami a lázeňskými domy. V historickém městě ACHALCICHE navštívíme malebný hradní komplex, mešitu, synagogu a osmanské lázně. Za městem shlédneme starobylý klášter SAPARA se zachovalými byzantskými freskami a přesuneme se do skalního města VARDZIA na břehu řeky Kury s mnoha jeskyněmi propojenými tunely, schodišti a galeriemi.
8. den (st): První část dne nás čeká přejezd do oblasti KAZBEGI. Cestou se zastavíme v SAMTAVISI u středověkého chrámu s překrásnými reliéfy a na hradě v ANANURI. Pokračujeme gruzínskou vojenskou silnicí s mnoha panoramatickými zastávkami. Posléze si vyšlápneme nebo vyjedeme k magickému kostelíku SV. TROJICE. Nocleh v Stepancmindě.
9. den (čt): V dopoledních hodinách přejedeme z Kazbegi do vinorodého kraje KACHETIE. Odpoledne uprostřed vinic v ALAVERDI navštívíme katedrálu sv. Jiří. Pak se přesuneme do areálu královské citadely v GREMI vypínající se mohutně nad krajinu. Ve správním městě TELAVI se projdeme starými uličkami, prohlédneme si opevnění a v nedalekém CINANDALI nás v zámečku spisovatele Čavčavadzeho čekají ochutnávky gruzínského vína. Nocleh v Telavi.
10. den (pá): Ráno navštívíme romantické městečko SIGHNAGHI obehnané hradbami a nedaleký poutní klášter BODBE, kde je pohřbena svatá NINO, patronka Gruzie. Posléze se vydáme pouštní krajinou na ázerbájdžánskou hranici ke klášterním komplexům DAVID GAREDŽA. Odpoledne se vrátíme do Tbilisi na krátký nocleh.
11. den (so): Brzy ráno odlet z Gruzie a během dne přílet do Prahy.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
291-01 14.6 - 24.6.2017 36 990 náhradník »
vyprodáno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenku Praha-Tbilisi vč. letištních tax a poplatků cca 7 500 Kč
  • veškerou dopravu pronajatým autokarem a hromadnou dopravu dle programu
  • 10x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
  • 9x večeři
  • 9x snídani
  • průvodce

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 640 Kč)
  • 1/1 pokoj (zde povinný při nedoobsazení) (příplatek: 4100 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist