Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 26.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Francie Zájezd č. 269

Provence s vůní levandule a koupáním - letecky

Provence s vůní levandule a koupáním - letecky
další fotografie »

Středověká města i vesničky plné barev uprostřed vinic a levandulových polí, místa, která lákala i slavné malíře včetně Van Gogha. Antické památky v Orange a Arles. Poznáte Lubéron, který voní tymiánem a levandulí, a jedinečný přírodní park Camargue mezi mořem a zemí, kde se pěstuje rýže, v salinách se získává sůl z moře, žijí tu plameňáci, bílí koně a černí býci a vykoupete se i v moři…. Letecká přeprava do Lyonu pro vaše pohodlí.


Program zájezdu

1. den (po): Odlet z Prahy do Lyonu, transfer autobusem do Avignonu, ubytování. AVIGNON (UNESCO) - večerní město, opevněné centrum Provence , výhledy na Villeneuve-les-Avignon a na středověký most, v červenci kouzelná atmosféra světového divadelního festivalu, fakult. večeře.
2. den (út): Přírodní park LUBÉRON s cedrovými lesy, kouzelné kamenné městečko BONNIEUX - středověký most a levandulová pole. Cesta kolem hradu Lacoste (proslulý markýzem de Sade). ROUSSILLON - turistika barevnými bauxitovými skalami, naleziště malířských hlinek. GORDES - pohled na městečko s hradem, ABBAYE DE SENANQUE - proslulý klášter obklopený poli levandule nebo románský klášter Abbaye de Montmajour. Fakultativně ochutnávka vína s možností nákupu, pozdní návrat.
3. den (st): AVIGNON (UNESCO) - procházka po hradbách Rocher des Doms, Papežský palác, most St-Benézet, římský akvadukt PONT-DU-GARD (UNESCO). LES BAUX-DE-PROVENCE se zbytky rozsáhlého hradu nad Val d´Enfer (Pekelné údolí) s expozicí středověkých obléhacích strojů, středověké dolní město, skalní katedrála, umělecký bonbónek projekce Carrieres-Lumieres na téma Bosch, Brueghel, Arcimboldo, ST-REMY-DE-PROVENCE -nejzachovalejší římský kenotaf na světě, klášter St-Paul-de Mausole, kde pobýval Van Gogh.
4. den (čt): ARLES - antická aréna, románský klášter St-Trophime, Espace Van Gogh, žlutá kavárna a nemocnice z obrazů Van Gogha. Přírodní park CAMARGUE, jezírka s růžovými plameňáky a bílými volavkami. Poutní město SAINTES-MARIES-DE-LA-MER - opevněný kostel Marií, hrob „černé“ svaté Sáry, vyhlídka na střeše kostela, koupání na dlouhých městských písečných plážích, malý rybářský přístav, možnost posezení v plážovém baru nebo restauraci, uličky plné provensálských suvenýrů, přejezd do SALÓN DE PROVENCE.
5. den (pá): CASSIS - rybářské městečko , přírodní park CALANQUES - lehká turistika po útesech kolem úzkých hlubokých zátok, výlet lodí kolem Calanques, koupání na plážích v zátokách. AIX-EN-PROVENCE - město Paula Cézanna a bývalé hlavní město Provence, katedrála de Saint-Sauveur, Cours Mirabeau, individuálně Cézannův ateliér a zahrada, boulevardy s proslulými kašnami.
6. den (so): MARSEILLE - starý přístav, bazilika St-Victor s kryptou, chrám Notre-Dame-de-la-Garde, fakultativně výlet lodí kolem ostrova hraběte Monte Christa IF na FRIOULSKÉ OSTROVY - koupání a relax u moře, moderní budova MuCem – Muzeum civilizací Evropy a Středomoří, fakultativně večeře ve vyhlášené rybí restauraci, návrat na ubytování.
7. den (ne): Cesta na letiště v Lyonu, krátká zastávka v ORANGE (UNESCO)- bývalé římské město, zachovalý vítězný oblouk, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
269-02 10.7 - 16.7.2017 22 990 termín zrušen

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Lyon - Praha včetně poplatků
 • dopravu autobusem po Provence dle programu
 • 6x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 6x snídani
 • průvodce
 • CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu především vzhledem k počasí a event. změnám letového řádu.

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
 • připojištění vyššího storna (příplatek: 200 Kč)
 • 1x večeře v Marseille (příplatek: 650 Kč)
 • 1x večeře nebo oběd v Avignonu (příplatek: 600 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 4200 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist